Soutěže, školní projekty

SOUTĚŽE, ŠKOLNÍ PROJEKTY

Wellness & Spa Hotel

Tématem diplomního projektu je architektonická studie a stavební řešení lázeňského hotelu v areálu, který byl řešen v předdiplomním projektu - areál nedaleko Českého Krumlova.
Hlavní budovou je hotel a na ně navazující dvě hmoty bazénu a fitness. Hotel má 7 pater a jeho fasása je vytvořena z Cortenu. Navazující hmoty tvaru kapek (symbol pro welness) jsou plně proskleny. Celým hotelem probíhá Atrium zakončené proskleným světlíkem.
Pokoje pro hosty jsou vytvořeny rovněž
v organických tvarech. Balkony tvořené Cortenem jsou perforované.

Umístění: Český Krumlov I Rok: 2012 I Diplomová práce

1_

2_

3_

Interiér hotelu Clarion

Rekonstrukce prostorů hotelu Clarion v Praze nám dala možnost navrhnout do 1.np kromě recepce a restaurace cokoli co nás napadne. Do hotelu jsem tedy umístila dámský salon s kadeřnictvím, kosmetikou, manikúrou a masážemi.

Barevně je interiér sjednocen a je řešen v barvách - růžovofialová, bílá a tmavě šedá. Hlavním motivem v interiéru je probíhající “zelená” vegetační stěna.

Umístění: Praha I Rok: 2011 I Školní ateliér

1_

2_

Konverze pivovaru - Buštěhrad

Tématem ateliéru byla konverze pivovaru v Buštěhradu. Stávající objekt bylo třeba zrekonstruovat a zároveň k němu přistavět, aby se do areálu vešly funkce hotelu, wellness a restaurace.

Snahou bylo ponechat historický ráz budovy a zároveň do stávající stavby vložit moderní hmotu - vznikl tak architektonický kontrast architektury.

Umístění: Buštěhrad I Rok: 2010 I Školní Ateliér

1_

2_

Dvougenerační rodinný dům s ateliérem

Tématem bakalářské práce byl návrh dvougeneračního rodinného domu s přidruženou funkcí v Praze na velmi svažitém pozemku.
V mém návrhu vznikly dvě hmoty - bydlení pro rodinu s dětmi a s ateliér, druhou hmotu tvořilo bydlení pro prarodiče. Hmoty jsou od sebe navzájem odděleny, ale zárověň jsou i propojeny pultovou střechou a terasou.

Obě hmoty jsou natočeny směrem ke krásnému výhledu do okolí. Tento výhled je rovněž umožněn při přístupu na terasu mezi objekty.

Umístění: Praha I Rok: 2010 I Bakalářská práce

2_